NBBU en COA bundelen opnieuw hun krachten

De NBBU en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) hebben onlangs afgesproken om de inzetmogelijkheden van NBBU-leden slimmer en gerichter te benutten. Deze samenwerking sluit aan bij een van de kernwaarden van de NBBU: bijdragen aan een inclusieve arbeidsmarkt. Ook past het binnen de visie van het COA op arbeidsparticipatie.
De samenwerking krijgt direct vorm met de deelname van de NBBU aan drie landelijke pilots van COA, UWV en VNG. Binnenkort volgt meer informatie over de inhoud van deze pilots en wat dit concreet kan betekenen voor NBBU-leden.
Daarnaast is er al sprake van actieve samenwerking op lokaal niveau. Zo werken de gemeente Amersfoort en COA-locaties in de regio samen met de NBBU. Een tastbaar resultaat hiervan is de Banenmarkt Anderstaligen op 18 juni, gericht op het verbinden van werkgevers en nieuwkomers die aan de slag willen.
Meer informatie over de pilots en de banenmarkt volgt binnenkort.
Experts op dit onderwerp